1 Answers

Option 4 : 80%

Number of students who obtained less than 300 marks = 30 + 45 + 60 = 135

Number of students who obtained 350 or more marks = 40 + 35 + 0 = 75

∴ Required percentage = × 100 = 80%
5 views

Related Questions