In an examination Krish scores a total of 654 marks out of 950. What is his approximate percentage in the examination? 

(a) 74 (b) 65 (c) 63 (d) 78 (e) 69

4 views

1 Answers

(e) Required approximate percentage

=654 x 100/950%

= 68.84%

= 69%

4 views