Determine the lower frequency limit of integration for the circuit given below.
Determine the lower frequency limit of integration for the circuit given below. Correct Answer 4.82kHz
The lower frequency limit of integration, f= 1/(2πRFCF) = 1/(2π×1kΩ×33nF) = 4.82kHz.
মোঃ আরিফুল ইসলাম
Feb 20, 2025

