1 Answers

Failed one subject =35%, pass = 65%

Failed another = 42%, pass = 58%

Failed = 15%, pass total = 85%

So, only one subject pass = 85-65=20

Only another pass = 85-58=27

So, one subject pass = 20+27=47%

47% of 2500=1175.

14 views

Related Questions