Determine the rate of change of depth of a rectangular channel having dimensions 2m×3m and the velocity of flow is 2 m/s. Given:S0 = 1 in 500 and Sf = 0.0007.
Determine the rate of change of depth of a rectangular channel having dimensions 2m×3m and the velocity of flow is 2 m/s. Given:S0 = 1 in 500 and Sf = 0.0007. Correct Answer 1.63m
n:
মোঃ আরিফুল ইসলাম
Feb 20, 2025